Domů / Ostatní

DEKORACE


Žádné hodnocení. Kód: 124
Měděná, ručně výrobená a krásně propracovaná dekorace s motýlem. Vhodné jako krásný dárek nebo dekorace k zavěšení na zeď. Náš TIP - nechte si na obraz vytvořit vlastní jméno nebo iniciále. Takový dárek jistě potěší.
Dostupnost: ZBOŽÍ NA ZAKÁZKU
850 Kč , plus doprava
Doba dodání: 5 - 10 Dnů
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
DEKORACE

Popis

  • měděný drát  ve tvaru obrazu s motýlem, ruční výroba, krásně propracovaný s korálky
  • možnost volby jména do středu obrazu
  • kámen: sklo
  • výška obrazuy: 29cm
  • šířka: 29cm
  • uvedená cena je za 1 kus obrazu s motýlkem
  • vhodné jako krásný dárek
  • dekorace

Měď  je ušlechtilý kovový prvek načervenalé barvy, používaný člověkem již od pravěku. v pozdní době kamenné, zvané eneolit se začala měď těžit, tavit a zpracovávat vedle dosavadních kamenných industrií a předznamenala tak nástup doby bronzové. Nejstarší doklady o tavení tohoto kovu v primitivních pecích, v nichž se topilo datlovými peckami nebo suchým trusem, pocházejí z 3. tisíciletí ze severní Mezopotánie.

Měď jako silný protizánětlivý prostředek používal i velký Hipokrates, který je nazýván otcem dnešní medicíny. Též ji léčebně používali již ve strém Řecku. O léčivých účincích mědi věděli také v Tibetu a Číně.

Sklo. Od doby kamenné se používal přírodní obsidián na výrobu ostrých nástrojů, a protože byl vzácný, bylo toto sklo častým předmětem obchodu. Podle archeologických nálezů lze předpokládat, že první skutečné sklo vyrobili na pobřeží severní Sýrie, Mezopotánie nebo ve starověkém Egyptě. Nejstarší známé skleněné objekty z poloviny třetího tisíciletí před n. l. byly korálky, vyrobené možná jako náhodný vedlejší produkt při zpracování kovové rudy nebo při glazování egyptské keramiky. Zpočátku bylo velmi nečisté a užívalo se na výrobu ozdob, šperků, amuletů a malých nádobek  na vonné oleje. Velký pokrok ve výrobě udělali až Římané, kteří vyráběli sklo různobarevné, průhledné, průsvitné i neprůsvitné i čiré sklo.

Specifikace
Šířka 29 m
Výška 29 m
Šířka 0 cm
Výška 0 cm
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.