Domů /

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY PROSINEC 2020


Žádné hodnocení. Kód: TVPCH
Online kurz drátování pro začátečníky. Pojďte si vyzkoušet staré řemeslo a potěšit srdce i duši. NÁŠ TIP. Věnujte svůj vlastní originální výrobek jako dátek pod stromeček. Jistě potěší.
Produkt již není v prodeji
KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY PROSINEC 2020

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Termín konání - 12.12.2020 v čase od 9.00 do cca 11.00 hodin

Drátování je relax a zábava! Přijeďte si obojí užít živě do uzavřené skupiny na facebooku! Vyrobte si vlastníma rukama krásné dárky, kterými uděláte radost sobě nebo svým blízkým! Spojíte tak příjemné s užitečným. V současné době zájem o toto řemeslo opět ožívá hlavně proto, že základy drátování se naučí každý.
 
Původní řemeslné drátenictví má kořeny na Slovensku a pochází z doby kolem 16. století. Nicméně dráty lidstvo používá již od pravěku.  Z drátu se v historii vyráběly předměty potřeby v především v domácnostech - cedníky, naběračky, košíky, mísy, různé věšáky, ale třeba i pastičky na myši. Oblíbené bylo i rámování dráty, např. u zrcadel nebo talířů. Drát se rovněž používal na zpevnění kuchyňského nádobí, jako prevence před rozbitím. Současné drátenictví slouží již převážně pro zachování tradic a řemesel. Výrobky se užívají pro dekorační účely. Nicméně, výroba šperků z drátů je dochována dodnes a stále nevyšla z módy. 
 
Drátování není jen metodou vyučených dráteníků, dnes se ho může naučit každý. 
 
Na tomto kurzu se naučíme tři techniky drátování hrnečků nebo lahví. Techniky jsou vhodné i pro úplné začátečníky a děti od 9 let. Pracovat budeme s měděným drátkem, který je měkký a poddajný. 
 
Základní výbavou každého účastníka, kterou je třeba u sebe mít jsou kleště a lahev.  
1. Kleště štípací, ideálně menší, pohodlné na uchopení. Ty nám budou sloužit k přeštípávání drátů různých tlouštěk. 
2. Kleště ploché, ideálně tzv. ketlovací kleště. Jsou vhodné pro přichycování a ohýbání drátků. Pokud máte doma ploché kleště s drážkami, nevadí. Nicméně částečně mohou poškozovat při větší síle stisku povrch drátku. 
3. Jeden hrneček ideálně (oblých tvarů) a jednobarevný budete mít od nás v ceně a bude vámi vybraným způsobem doručen.
4. Lahev - může být jakákoli od vína, oleje, či od limonády. Důležité je, aby na sobě neměla žádné vystouplé vzory.
5. Drát - bude vám doručen zdarma v ceně kurzu vámi vybraným způsobem .
 
Celková cena kurzu včetně materiálu - 600,-Kč
- materiál (v celkové ceně 200,- Kč obdržíte poštou měděný drát, keramický hrneček a průvodní informace) 
- kurzovné 400,- Kč
- poštovné si hradí každý účastník sám.
 
 
Lektor: 
Lucie Novotná
Pochází z Kutnohorska. Uměleckému drátování se věnuje již 19 let. Začínala tvořit tvrdší prací s železným drátem, drátováním lahví, květináčů  a keramiky. Postupem času a inovacemi připojila i drátování skla, ozdob i dárkových předmětů. Průběžně se celá léta věnovala předvádění umění starého drátenictví , předváděla řemeslo ve skanzenech nebo na speciálních akcích zaměřených na uchování tradic a řemesel. Společně se svou maminkou vytvořily kolekci rybiček, motýlů, vánočních ozdob a dalších dekorací. Za ta léta Lucce prošlo rukama na tisíce výrobků, několik výstav i kurzů pro děti i dospělé.  
 

 
Související články
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.