Domů / Ryby

RYBA STŘÍBRNÁ


Žádné hodnocení. Kód: 163
Postříbřená, ručně výrobená a krásně propracovaná rybička s achátem a korálky. Vhodné jako krásný dárek nebo dekorace. Náš TIP - Zavěste rybku na zeď nebo do prostoru. Jistě bude dělat radost.
Dostupnost: SKLADEM
240 Kč , plus doprava
Doba dodání: 3 Dny
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
RYBA STŘÍBRNÁ

Ryby jsou symbolem hojnosti, plodnosti, zdarví a dostatku. Posilují v našem životě aktivitu a volnost. Pomáhají udržovat rodinnou harmonii a soulad. Zlatá ryba ve Feng Shui znamená úspěch ve finančních záležitostech. Mistři Feng Shui doporučují symboly ryb ke zvýšení štěstí a bohatství v domácnostech.

 

Popis

  • nerezový drát ve tvaru rybičky, ruční výroba, krásně propracovaný
  • kámen: jaspis
  • výška rybky: 10cm
  • šířka: 12cm
  • uvedená cena je za 1 kus rybičky
  • vhodné jako krásný dárek
  • dekorace

 

Symbolismus ryby, který nacházíme v mnoha náboženských a kulturních formách, je velmi komplexní a má mnoho aspektů, které je třeba rozlišovat. Motivy ryb se objevují už v době prehistorické na jeskynních malbách a později v době bronzové například na zbraních bojovníků. Důležitou roli hraje symbol ryb i ve východní kultuře a náboženství.  V Číně je slovo ryba souzvučné s výrazem nadbytek, proto je v čínské kultuře vnímána jako symbol hojnosti. Ryba je také jedním z osmi budhistických symbolů. V hinduismu je ryba prvním z deseti avatarů (vtělení) boha Višnua, vymezujícím prvopočátek našeho cyklu. V Indii se objevuje v podobě ryby také chaldejský Oannes, kterého někteří považují za předobraz Krista. Důležitou roli hrála symbolika ryb i v kultuře Bybyloňanů, kteří jako první rozdělili roční pouť Slunce zvěrokruhem mezi dvanáct souhvězdí a zřejmě sestavili také první horoskopy,

Ještě před příchodem křesťanství hrála ryba svoji úlohu i v antické mytologii, kde byla symbolem několika božstev. Amulety ve tvaru ryby (a také delfína) symbolizovalyplodnost. "Ichtis" se týkala také lidské sexuality a znázorňovala ženský klín nebo dělohu. V antické mytologii byla ryba též symbolem záchrany, což pramenilo z legendy o tom, Jka dvě ryby zachránili Venuši a Amora, pak se staly hvězdami.

Ichthys, lze se setkat i s přepisem Ichthus, je v řečtině výraz pro "rybu". Symbol Ichtis byl v historii používán v  mnoha podobách a k propagaci mnoha idejí. Jená se o symbol, který byl hojně používán ranými křesťany. Ichtys se dá číst jako slovo složené z prvních písmen slovního spojení: Ježíš Kristus, Boží syn, Spasitel.
Blíží se konec roku, který je zároveň spojen s jedním z nejdůležitějších svátků křesťanského kalendáře - vánocemi, které jsou oslavou narození Krista. V průběhu 19 stolení se ryba v podobě kapra začala objevovat na našem vánoční stole. Ryba se stala tak i symbolem našich českých vánoc. 
Specifikace
Šířka 0 cm
Výška 0 cm
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.