Domů / Ryby

ZLATÁ RYBA STOJACÍ


Žádné hodnocení. Kód: 139
Měděná, ručně výrobená a krásně propracovaná rybička se skleněným modrým kamenem. Vhodné jako krásný dárek nebo dekorace. Náš TIP - Postavte zlatou rybku na parapet nebo vánoční stůl. Jistě bude plnit přání.
Dostupnost: SKLADEM
260 Kč , plus doprava
Doba dodání: 3 Dny
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
ZLATÁ RYBA STOJACÍ

Ryby jsou symbolem hojnosti, plodnosti, zdarví a dostatku. Posilují v našem životě aktivitu a volnost. Pomáhají udržovat rodinnou harmonii a soulad. Zlatá ryba ve Feng Shui znamená úspěch ve finančních záležitostech. Mistři Feng Shui doporučují symboly ryb ke zvýšení štěstí a bohatství v domácnostech.

 

Popis

  • měděný drát  ve tvaru rybičky, ruční výroba, krásně propracovaný s korálky
  • kámen: sklo modré barvy
  • výška rybky: 11cm
  • šířka: 18cm
  • uvedená cena je za 1 kus rybičky
  • vhodné jako krásný dárek
  • dekorace

Měď  je ušlechtilý kovový prvek načervenalé barvy, používaný člověkem již od pravěku. v pozdní době kamenné, zvané eneolit se začala měď těžit, tavit a zpracovávat vedle dosavadních kamenných industrií a předznamenala tak nástup doby bronzové. Nejstarší doklady o tavení tohoto kovu v primitivních pecích, v nichž se topilo datlovými peckami nebo suchým trusem, pocházejí z 3. tisíciletí ze severní Mezopotánie.

Měď jako silný protizánětlivý prostředek používal i velký Hipokrates, který je nazýván otcem dnešní medicíny. Též ji léčebně používali již ve strém Řecku. O léčivých účincích mědi věděli také v Tibetu a Číně. Ruští léčitelé už velmi dávno používali měď na zhmožděniny, na rány, při bolestech hlavy, zad, cév, na záněty prsů, na hemeroidy, na záněty nosních dutin, při gynekologických onemocněních a při zápalu plic.

Sklo. Od doby kamenné se používal přírodní obsidián na výrobu ostrých nástrojů, a protože byl vzácný, bylo toto sklo častým předmětem obchodu. Podle archeologických nálezů lze předpokládat, že první skutečné sklo vyrobili na pobřeží severní Sýrie, Mezopotánie nebo ve starověkém Egyptě. Nejstarší známé skleněné objekty z poloviny třetího tisíciletí před n. l. byly korálky, vyrobené možná jako náhodný vedlejší produkt při zpracování kovové rudy nebo při glazování egyptské keramiky. Zpočátku bylo velmi nečisté a užívalo se na výrobu ozdob, šperků, amuletů a malých nádobek  na vonné oleje. Velký pokrok ve výrobě udělali až Římané, kteří vyráběli sklo různobarevné, průhledné, průsvitné i neprůsvitné i čiré sklo.

Specifikace
Šířka 18 cm
Výška 11 cm
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.